İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

RUH –ZİHİN- BEDEN BÜTÜNLÜĞÜNÜ NASIL SAĞLARSINIZ?

RUH –ZİHİN- BEDEN BÜTÜNLÜĞÜNÜ NASIL SAĞLARSINIZ?

Bu üçü saydığımız şey aynı anda kopukluk olmadan bütünlük içinde yaşarsanız hayatınızı bütün halinde daha keyifle yaşayacaksınız anlamına geliyor. Bu yüzden bu bağlantıyı nasıl sağlarız hadi gelin bu yazı da biraz bunun hakkında konuşalım.

Zihin bizi korumak istediği için bize zarar veren şeyleri hatırlıyor. Ama sıkıntı şurada başlıyor siz olumsuzlukları sürekli vurgularsanız onu da hayatımıza sürekli çekiyoruz. Değişmeye karar verdiğimiz noktada olumsuza bakmaya alıştığımız için biz de oraya odaklı size bir şeyler anlatmak istedik.

Ruh nedir; bu dünyaya gelen fiziksel olmayan boyutumuz

Beden . bu dünyadaki fizksel boyutumuz

Zihin: fiziksel bedenimizi hayatta tutmak için etraftan edindiği bilgileri toplayan bizi o bilgilerle besleyen birim.

PEK BUNLARIN BÜTÜNLÜĞÜ NASIL OLMALI?

Hayatı 5 duyu organı ile algıladığımız için anlamakta en zor olduğumuz şey ruhtur. Bunu göremiyoruz ama birazcık zihnin sesini kısabildikçe fiziksel olmayan boyutu hissedebiliriz. Ruhumuzla yakınlaşmamız lazım. Çünkü tam fiziksel de olamayız tam anlamıyla ruh da olamayız. Bizi ruhtan uzaklaştıran en önemli şey zihnimiz. Zihnimizi kontrol etmeyle ilk adımı atalım yani;

SÜREKLİ OLUMSUZ HATIRLATMAYI DÜŞÜNELİM YÖNLENDİRELİM VE DURDURALIM. ARA ARA HATTA YAPABİLİYORSANIZ SIKÇA SESSİZCE BİR YERE GEÇİN KENDİNİZLE KALIN VE BİLGİ AKIŞINI DURDURUN.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir